Ak Büyü

Ak Büyü Nedir?
Büyü genel olarak olayların gidişatını değişiklik yapmak yahut birtakım durumları kişilerin kendi lehine çevirmek için yapmış oldukları uygulamalardır. Medyumlardan ve hocalardan destek alınarak yapılan büyüler genel olarak karşı tarafın zarar görmesi için yapılmaktadır. Ancak bazı büyü çeşitleri vardır ki bu durumun tam tersidir. Ak Büyü nedir diye sorulmuş olduğu vakit bu büyülerin zararsız ve merhametli büyülerin başında geldiği öğrenilecektir.

Ak Büyü ne demek mevzusu büyülerle ilgilenen kişilerin merak etmiş olduğu bir konudur. Ak Büyü , hem meydana getiren ferdin bununla birlikte meydana getirilen ferdin meydana getirilen büyüden fayda sağlayacağı uygulamalardır. Camianın ve insanoğlun iyilik durumlarını hedef alan bu büyü türleri birçok nedenle yapılabilmektedir. Bu biçim büyüler genel anlamda din adamlarına başvurularak yapılabilmektedir. Kötü ruhları kovmak ve tüm talihsizliklerin def edilmesini sağlamak için yapılmaktadır.

Ak Büyü lerin Yapımı
Bu nedenler ne olursa olsun karşı tarafa zarar verme amacı taşımamaktadır. Eğer büyü haksız bir durum doğuruyorsa ve karşı tarafa küçük da olsa bir zarar veriyor ise bu büyü Ak Büyü olmaktan çıkacaktır. Titizlikle yapılması ihtiyaç duyulan bu Ak Büyü için ne olursa olsun işin ehli olan hocalardan hizmet almanız gerekmektedir.

Ak Büyü yapımı sırasında bir oldukça farklı araç-gereç kullanılmaktadır. Cıva, gümüş, altın, inci, elmas, fildişi, ateş, sarımsak, süt, elma, horoz ve tavuk şeklinde birçok malzemeden yararlanılar Ak Büyü ler yapılmaktadır. Bu malzemeler dışında farklı materyaller kullanılarak yapılabilen Ak Büyü ler de vardır. Fakat saydığımız materyaller, Ak Büyü lerin yapımı esnasında en sık kullanılan dinsel tören malzemeleridir.